CizgiTube Fan Tr

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CizgiTube Fan Tr Sitesi...

3 posters

ben 10 karakterleri ( Ben 10 characters )

caner9
    caner9
    Moderatör
    Moderatör

Rep Puanı : 0

ben 10 karakterleri ( Ben 10 characters )  Empty ben 10 karakterleri ( Ben 10 characters )

Mesaj  caner9 Perş. Mart 24, 2011 1:23 am

Ben 10, amerika animasyon televizyon dizisi. Man of Action (Duncan Rouleau, Joe Casey, Joe Kelly, Steven T. Seagle grubu) tarafından yaratılmış ve yapımcısı Cartoon Network Studios'dur. İlk bölümü 27 Aralık 2005'te gösterildi. İkinci bölümünden itibaren özel olarak Cartoon Network'te 13 Ocak 2006 tarihinden sonra her cuma gösterildi. Son bölümü 15 Nisan 2008'de gösterildi. Dizinin şarkısını Andy Sturmer yazdı ve Moxy tarafından seslendirildi. Nisan 2008'de, Ben 10'in sonraki filmi Ben 10 Alien Force yayınlandı. Ben 10'in 5 yıl sonraki halini konu almaktadır. Ben 10 Alien Force bittiği zaman Ben 10'in yeni serisi olan Ben 10: Ultimate Alien başlayacaktır.
    ________________________________________________________________________________________

Ben Negatif 10

Ben Tennyson omnitrix üzerinde yaptığı çalışmalar sonunda omnitrixin ayarlarını sistem dışı etmiştir ve omnitrix negatif olmaya başlamıştır.
    ______________________________________________________________________________________

Ben 10 Alien Force

Büyüyüp normal bir yaşantıya dönen Ben 10 için yeniden kahraman olma zamanı. Ben, Gwen ve Kevın la birlikte yepyeni düşmanlarla savaşır. Omnitrix evrim geçirir ve daha güçlü uzaylılara dönüşür.
    ______________________________________________________________________________________

Ben 10 Ultimate Alien

Ben , Gwen ve Kevin Vilgax 'ı yendiler.Ben Vilgax 'ı yendikten sonra gündelik tesisatçı işine geri döner. Ama Jimmy adlı bir çocuğun onun uzaylılara dönüştüğü resimleri ve videoları internete yayınlar. Bunun sonucu bütün dünya Ben 'in kahraman olduğunu öğrenirler.Sonra Agreggor adında bir Osmosian, Ben'i yok etmeye gelir.

Ben Galactik 10

Ultimatrix'in açtığı zaman kapısı Ben ve Gweni içine çeker ve geleceğe giderler. Gelecekte ben kendisinin 50 yaşındaki halini görür ve gwenle birlikte büyük Gwen ile Ben'e görünmeden Biyuıryotk adlı canavarı yenmeye çalışırlar.

Omnitrix

Omnitrix, Azmuth adlı bir galvan tarafından evrene barış gelmesi ve insanların diğer türlerin nasıl yaşadığını anlaması için yaratılmıştır. Ama Vilgax gibi kötüler onu bir uzaylı ordusu yaratıp evreni ele geçirmeye yarayacak bir silah olarak görmektedirler.
    Nasıl Çalışır?

Ben yaratık moduna geçmek için Omnitrix'in altındaki bir düğmeye bastığında açılır. Ben kapağı çevirerek doğru yaratığı seçer ve küçük bir vuruşla yerine yerleştirir. Omnitrix seçilen yaratığın DNA'sını Ben'inkiyle karıştırdığında Ben seçtiği uzaylıya dönüşür.
    Nasıl Kontrol Edilir?

Omnitrix in üzerinde şifre girmeye yarayan 4 tuş vardır. Çeşitli şifreleri girerek bir sürü değişik uzaylı formu keşfedilebilir. Ama eğer Ben ana kontrol şifresini girerse istediği süre boyunca bir uzaylı olarak kalabilir ve Ben yalnızca düşünmekle şekil değiştirebilir. Bu Azmuth'un koyduğu bir güvenlik önlemidir. Canavarın DNA' sının gerçek DNA' yı ele geçirmemesi içindir.
    ________________________________MEDYA_________________________________________________

Ben 10 hakkında bir dergi ve kitaplar ve albüm piyasaya çıkmıştır. İlk sayısı Mart ayında çıkan derginin içeriğinde Omnitrix'in güçleri, arızaları ve nasıl yaratıldığı, nasıl çalıştığı, nasıl kontrol edildiği yer almıştır. Daha sonraki sayılarında derginin içeriğinde çeşitli özellikle yer almıştır. Ben 10 çizgi filminin yaygınlaşmasıyla birlikte flaş oyun uzmanları da boş durmayarak kaliteli Ben 10 Oyunları çıkarmıştır

________________________________-ÖDÜLLER-WİNS_________________________________________

2008 Emmy Ödülleri Seçkin Özel Animasyon Programı Sınıfı Brian A. Miller (yönetici yapımcı)

Sam Register (yönetici yapımcı)
    Jennifer Pelphrey (denetim yapımcısı)
    Alex Soto (denetim yapımcısı)
    Donna Smith (yapımcı)
    Tramm Wigzell (yapımcı)
    Aday
    2007 Emmy Ödülleri Canlandırmada seçkin bireysel başarı Thomas Perkins (karakter çizimi) - Back With a Wengeance Kazandı
    2007 Altın Küre Ödülleri Ses efektlerinde düzeltirken en iyi ses, televizyon canlandırması için Foley, diyalog, ADR ve müzik Otis Van Osten (denetimci ses editörü)

Melinda Rediger (denetimci ses editörü)
    Trevor Sperry (denetimci foley editörü)
    Matt Brown (denetimci diyalog/adr editörü)
    Jody Thomas (foley sanatçısı)
    Andy Sturmer (müzik editörü)
    Ron Salaises (ses efektleri editörü)
    Keith Dickens (ses efektleri editörü)
    - Ben 10,000

Ben Tennyson / Ben 10

Benjamin "Ben" Tennyson (Ses:Özgür Ünsal) Ben 10 olarakta bilinir) serinin baş kahramanıdır. 10 yaşında tipik bir çocuktur. Video oyunları oynamayı, bisiklete binmeyi ve sık sık yaramazlık yapmayı sever. Bununla birlikte bileğine kilitlenen Omnitrix onun hayatını değiştirdi. Onu çıkaramaz, güçlerini kahraman olmak için kullanır. Onun içinde bunu bulmak isteyenlerde vardır, özellikle kötü uzaylı savaş lordu Vilgax amansızca Omnitrix'i bulmak için peşine düşer.

Ben açgözlü bir ünlüdür, bazı zamanlarda hak ettiğini alamamıştır.[1] Mağlup durumuna düşmüştür, özellikle Gwen'le olduğunda - onlar akrabalıkta sevgi ve nefreti paylaşırlar - birbirlerinden üstün olmaya çalışırlar. Ben genelde Omnitrix'i fazla muzipliğe çeker, acil durumlarda düzgünce kullanır..[2] Ben'in iyi bir kalbi vardır ve ailesini kötü durumlardan kurtarır. Ben, uzaylı forumları olmadığında bile, becerikliliğiyle herkesi kurtarır ve bazı durumlarda da berbat eder, özellikle harekete geçirdiği zaman ya da başlangıçta form çalışmadığında olur.

Ben'in orijinal seride Gwen'le akrabalığı karışıktır. İkisi de atışırlar, ne olursa olsun hiçbir şeyde anlaşamazlar (Max'in tuhaf yemeklerini sevmemeleri dışında). Herşeye rağmen, onlar bütünüyle birbirlerini korurlar, ciddi tehlikelerde birbirlerine endişelerini gösterirler. Önemli bir örnek Ben 10: Secret of the Omnitrix, Gwen'in ölümü Ben'i derinden üzmüştü, ve gözyaşlarıyla ona sarılarak sevgisini ortaya çıkarmıştı fakat o ölmemişti.
    Gwen Tennyson

Gwendolyn "Gwen" Tennyson (Ses:Damla Özüduru) Ben'in 10 yaşındaki kuzenidir. (ikisi de aynı doğumgününü paylaşırlar.[3] Gwen, Ben'le akrabadır,aşırı zekidir yarı uzaylıdır (anodite), paylaşılan bir doğum günlerinde.[4] Onun laptop kullanımı diğer insanlara göre üst düzeydedir/yada yaratıkların güçlerini iyi bilir,[5] ve jimnastiğe yatkındır ve uzakdoğu sporlarıyla ilgilenir.[6] Gwen'in doğuştan karışık aygıtlara ya da nesnelere dahi becerileri vardır, öyle bir bölüm vardır ki ismi "Gwen 10" bölümü "What If?" (Ya Şöyle Olsaydı?) tarzındadır, Ben'in yerine Omnitrix Gwen'in kazancıdır ve başlangıçta onu kullanırken çok zeki olduğunu kanıtlamıştır.

Sonuçta, onun doğuştan önemli beceriklidir, ancak gizli olan, sihir yeteneği vardır. İsmi Charmcaster olan paranormal yetenekte bir sihirbazla vücudu değişmişti, Gwen çeşitli türlerde büyülü insan eliyle yapılan şeyleri ve tılsımları kullanmaya yatkındır.[7] Büyülü şeyleri kullandığı zaman, Bezel'in büyülü şans taşı, onun içgüdüsel gücünü harekete geçirmişti, böyleyken Hex onu almaya çalışmıştı.[8]

İki durumda, Gwen Bezel'in taşıyla Şanslı Kız adlı süperkahraman oldu. İlk durumda, o Bezel'in "şans" taşıyla gücünü ortaya çıkarmıştı. İkinci durumda, o bunu aldıktan öncede sonrada süperkahraman gibiydi sonra Bezel'in kilit taşını almıştı, doğal güçleri çoğaldığından süperinsan seviyelerinden ziyade yalnızca derin bir şansı vardır.[kaynak belirtilmeli]Her iki zamandada, Gwen Bezel'in Büyüleri'ni yok ederek gücü gitmiştir.
    Max Tennyson

Maxwell "Max" Tennyson (Ses:Faruk Akgören) ya da Büyükbaba Max onun torunları vardır, 60 yaşındadır, fazla kiloludur ve herzaman geçtikçe yavaşlar, kuzen Ben ve Gwen'in büyükbabasıdır ve onlara babalık yapar. Max birkez orduda astronot olmuştu, ve bir tesisatçıydı (diğerlerinin arasında en iyi tesisatçı gibi görünür). Ben ve Gwen onu ilk olarak cahil biliyorlardı, onun sade tesisatçı olduğuna inanıyorlardı. Onlar kuşkulanmaya başlayınca Max sonra onlara birkaç olayla bilgi ve becerilerini sergiledikten sonra normal bir tesisatçı olmadığı anlaşılmıştı; herşeyde ordu tarzında sert işaretlerli[5] bilgilerle nükleer reaktörlerle çalışmıştı.[2] İlk sezonun başından beri, Max uzaylılar hakkında uzaktan yakından çok biliyordu, final sezonunda en heyecanlı bölüm, yaşlı düşmanlar o ve Vilgax ortaya çıktı, Vilgax çok uzaktan geliyorduki Max onun "yanında bir diken kadar"dı.

Gerçekte, Max gerçek bir tesisatçıydı, ama herşeye rağmen Ben ve Gwen onun ne tür olduğunu bilmiyordu. O dünya dışı olan paranormal ve diğer kişiler tarafndan yönetilmemiş "Tesisatçılar" adlı organizasyon bölümünü yönetiyordu.[9] Onların merkezi Mount Rushmore 'un altındadır.[10] Max, ilk zaman için Vilgax'ı yendiğinde grup ismi dealt kısa sürede dağılmıştır, dealt çoğunlukla bu olaydan sonra eminlikle Vilgax'a karşı sorumlu tutulmuştur.[9] Max, Apollo 11 görevi için uygun adaylar arasına girdi, ve diğer işleri için gitmeyi reddetti.

80 yaşındayken, Max RV'(Karavan)ında daha çok değişiklik yaptı, uzun bir sakal, ve 2017'de Limax Savaşlarında kaybettiği sağ el. Kendi yerindedir, o bir neuroprosthetic koyası bir kol kullanır, o dahiliğe erişmiştir ve seçme silahları değiştirip geleceksel yapmıştır. Geleceğin daha ilerisinde (Şimdi 92 yaşında), çevredeki torunun oğlu Ken 10, Max'in sakalı kaybolmuş ve kilosu ve boyu fazlalaşmıştır, geleceksel sağlıklı yemek diyeti yapacağını ve tam bu yaşta olduğunu açıklamıştır; bu gelecekte, onun uzaktan yakından mekanik olan kolu sibernetik kol olarak ortaya çıkmıştır, bundan öncekine karşı çıkmıştı, orijinal kolunu zorla alınca ortaya çıkmıştır.

Max'in eski uzaylı arkadaşı vardır ismi Xylene. Xylene, Omnitrix'i Max'e göndermeyi planlamıştı fakat kazara Ben onu bulmuştur.[11] Max ve Xylene ikisi de romantik kapsamlı olarak görülmüştür ve bir işte iyi takım olmuşlardır. Xylene Max'i ortaklıkla görmüştür ve onunla birlikte galaksiye gitmeyi istemiştir fakat Max iki neden sonucunda onunla gelmek istememiştir: ilk zamanda gerekli Tesisatçılık görevleri nedeniyle, ve ikinci zamanda çocuklara bakma ihtiyacı gereğiyledir.
    Kötüler
    Vilgax

Vilgax bir Chimera Sui Generis'tir (mitolojik canavar adı, bu Chimera bir Chimera da birden fazla organizmaların özellikleri olan bir organizma) Omnitrix'i almak için hiçbirşeyde durmayan onu alınca bir ordu kurup evrendeki tüm galaksileri fethetmek isteyen intergalaktik fatih. Kevin 11 ve Doktor Animo'yla birlikte intikam için seride tekrar meydana gelmiştir ve Ben'in baş ve en güçlü düşmanıdır. Vilgax ilk sezonda baş rakip durumundaydı, İlk sezonun son bölümüne kadar Ben'in insan düşmanları ortaya çıkmadan önce Ben'e o sorumluydu. O galaksinin en korkulan yaratığıdır, beş gezegen yok etmiş ve bir kara delik yaratmıştır. Gerçekten de, o öyle korkunçtur ki, hemen hemen neredeyse hiçbir biyolojik yaşam formu onun için çalışmaya istekli değildir, herşeye rağmen paralı asker onun için doğru fiyatta çalışmak, ona tüm ekip için robotlar kullanmaktır. O hem de kendini Omnitrix'in ustası olarak açıkça gösterir, Omnitrix'in ana kontrol şifresinin kilidini açma onun için "çocuk oyuncağı"dır, ancak bu bilgileri nasıl elde ettiği bilinmemektedir.[12] Onun devasa güçlülüğü ve inanılmaz zekası; her ikisi de bir kere onun amacını görmesini belirlemişti, o aklına koyduğu bir şeyi başaramadan durmaz.

İlk sezonda, Vilgax geminin deposunda yenilenmek için kapatılmıştır, Çekiç Chimera haline gelmiştir, sonra final darbesiyle Xylene'nin gemisini paramparça etmiştir, düzenlice minyon robotlar ve ödül avcıları onun için Omnitrix'i bulmaya koyulmuşlardır.[13] Bu süreyle vücudu onarılıp iyileşmiştir, o sibernetiksel çoğalımdır, en sonunda depodan çıktıktan sonra herbir Omnitrix uzaylısı için birden fazla maç yapmıştır. Çoğu psikolojik değişimlerden sonra peşine düşmüştür, gökdelenlerin yukarsına kolaylıkla zıplamayabilir, çok kısa bir zaman için uzayda hayatta kalabilir ve çıplak elle ayrı dağları birbirine çarparak parçalayabilir, güçlülüğünü ilerletebilir. Değişip düzelmeden önce, Vilgax tuhaf direnişle zarar gördü, dilzime ucunun boş yerinde nükleer patlama olduğunda o hayatta kalmayı başardı. En son bölümde gaz patlaması nedeniyle öldü.Öldüren kişiler Ben 10'nin babası ve Şimşek Hız öldürmüştür. Öldüğü sanılmıştır ama ölmemiştir (yoksa Ben 10 Alien Force nasıl yapıldı?). seslendirme 4. sezon halit cumalı tüm bölümler gökhan mete
    Dr.Animo

Bir insandır. Çok zekidir ama beynini kötülüğe kullanır. İlk olarak Washington D.C. (Türkçe: Washington M.Ö) adlı bölümde görülmüştür. Tuhaf hayvanları mutant yapar. Negatif 10'dan biridir. Ben 10 vs. negative 10 (Türkçe: Ben 10, Negatif 10'a Karşı) adlı bölümde siber bir duvara sıkıştırılmıştır. İlk üç sezon Gökhan Mete ve son sezon Sefa Zengin seslendirmiştir.
    Gölge Hayalet

İlk başta Ben 10'in uzaylılarındandı.Ama daha sonra omnitrix'ten çıkmak istedi ve bunu başardı.Çıkar çıkmaz gerçek formuna dönüştü.(Tek gözlü ters bir kafatasına benzeyen bir kafatası ve karmaşık bir vücut)Ama artık canlı bir vücutta bulunmadığı için derisi gün ışığında yanmaya başladı.bunun için Ben 10'in vücudunu ele geçirmeye çalıştı.Nerdeyse başarıyordu ama son anda yokedildi.

Alien Force Serisinde Ghost Town adlı bölümde geri dönmüştür.
    The Masquerade
    The Masquerade
    Administrator ve Paylaşım Ekibi

ben 10 karakterleri ( Ben 10 characters )  Empty Geri: ben 10 karakterleri ( Ben 10 characters )

Mesaj  The Masquerade Perş. Mart 24, 2011 1:27 am

Güzel paylaşım,sağol.Herkese iyi forumlar...
    Benjamin Kirby Tennyson

ben 10 karakterleri ( Ben 10 characters )  Empty Geri: ben 10 karakterleri ( Ben 10 characters )

Mesaj  Benjamin Kirby Tennyson Perş. Mart 24, 2011 1:49 am

Güzel paylaşım,sağol.Herkese iyi forumlar...

Forum Saati Cuma Eyl. 24, 2021 9:28 pm